Zaorálek a Cimoszewicz diskutovali o euroústavě

Nové členské země Evropské unie by měly prokázat schopnost kompromisu, a pomoci tak k překonání krize v Unii. Shodli se na tom předsedové dolních komor českého a polského parlamentu Wlodzimierz Cimoszewicz a Lubomír Zaorálek, kteří spolu rovněž souhlasili i v hodnocení francouzského a nizozemského "Ne" evropské ústavě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Zaorálek

Lubomír Zaorálek | Foto: Poslanecká sněmovna

"Máme dojem, že silným tématem těchto dvou referend bylo rozšíření Evropské unie, na něž občané Nizozemska a Francie reagovali," prohlásil Lubomír Zaorálek a dodal, že je teď nutné citlivě hledat kompromis, ze kterého by nebyl nikdo vylučován.

V souvislosti s francouzským a nizozemským odmítnutím euroústavy pak Zaorálek svému polskému protějšku vysvětloval český návrh na prodloužení ratifikačního období. "Prodloužení schvalovacího období jsme navrhli z toho důvodu, že bychom napříště rádi důkladně reflektovali situaci, jež vznikla, a byl dost velký prostor na zvládnutí celého procesu."

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme