Zaorálek a Cimoszewicz diskutovali o euroústavě

Nové členské země Evropské unie by měly prokázat schopnost kompromisu, a pomoci tak k překonání krize v Unii. Shodli se na tom předsedové dolních komor českého a polského parlamentu Wlodzimierz Cimoszewicz a Lubomír Zaorálek, kteří spolu rovněž souhlasili i v hodnocení francouzského a nizozemského "Ne" evropské ústavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubomír Zaorálek | Foto: Poslanecká sněmovna

"Máme dojem, že silným tématem těchto dvou referend bylo rozšíření Evropské unie, na něž občané Nizozemska a Francie reagovali," prohlásil Lubomír Zaorálek a dodal, že je teď nutné citlivě hledat kompromis, ze kterého by nebyl nikdo vylučován.

V souvislosti s francouzským a nizozemským odmítnutím euroústavy pak Zaorálek svému polskému protějšku vysvětloval český návrh na prodloužení ratifikačního období. "Prodloužení schvalovacího období jsme navrhli z toho důvodu, že bychom napříště rádi důkladně reflektovali situaci, jež vznikla, a byl dost velký prostor na zvládnutí celého procesu."

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme