Západní Evropa se potýká s přívaly sněhu. Letiště ve Frankfurtu je uzavřené

Přívaly sněhu a poklesy teplot narušily dopravu v západní Evropě. Frankfurtské letiště je uzavřené, dvě hlavní pařížská letiště zrušila asi třicet procent letů. Sněžení ochromilo automobilovou dopravu ve Velké Británii a Belgii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště ve Frankfurtu je kvůli silnému sněžení uzavřené. | Zdroj: Reuters

Kvůli silnému sněžení dopoledne zavřeli letiště ve Frankfurtu nad Mohanem. Provoz by se měl obnovit během odpoledne.

Pluhy nestačí odklízet sněhové závěje z přistávacích drah. Vedení frankfurtského letiště během dopoledne zrušilo přes dvě stovky letů, ale počet se pravděpodobně bude ještě zvyšovat.

Cestující se tak musí připravit na další zpoždění. Situace v terminálech je ale zatím klidná. Na pasažéry čeká novinka. Letecké společnosti se musejí podle nových evropských směrnic postarat o pohodlí cestujících a nabídnout jim bezplatné občerstvení.

Na odškodnění z důvodu výjimečných událostí, mezi které patří i výkyvy počasí, však nárok nemají.

Sněhová kalamita zasáhla i Francii. Vydatně sněžilo v celé východní části země, od severu až k jihu.

V Německu se potýkají s návratem zimy. Ve Frankfurtu hustě sněží. | Foto: ČTK/AP

Na mnoha místech musely úřady vyhlásit mimořádný stav. Devadesát centimetrů sněhu napadlo dokonce i na Korsice. Varování před ledovkou a silným sněžením potrvá až do dnešního večera.

Ve velkých městech se výrazně omezuje doprava. Dvě hlavní pařížská letiště zrušila asi třicet procent letů. Na jihu Francie zůstaly domácnosti bez elektrické energie.

Nový sníh a náledí zkomplikovaly život i v Británii, především v silniční dopravě na jihu Anglie. Přestaly jezdit i rychlovlaky podmořským tunelem mezi Francií a Británií.

Celonoční sněžení ochromilo i Belgii. Na mnoha místech v Bruselu jsou zablokována vozidla. Řada linek městských autobusů je mimo provoz.

Jan Šmíd, Klára Stejskalová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme