Západní pobřeží Spojených států, Kanadu a Salvador postihlo zemětřesení

Silné zemětřesení o síle téměř sedmi stupňů Richterovy stupnice zasáhlo západní pobřeží Spojených států a Kanady. Dosavadní informace nehovoří o obětech na životech, ale o značných materiálních škodách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Epicentrum otřesů, které trvaly asi půl minuty, se nacházelo u městečka Olympia vzdáleném asi šedesát kilometrů jihozápadně od Seattlu, správního střediska státu Washington. V nejvíce postiženém Seattlu je jeden mrtvý a 25 zraněných. Ve městě je dále přerušena dodávka elektrického proudu. Záchvěvy půdy byly cítit v celém státě Oregon a dokonce až v kanadském Vancouveru.

Další zemětřesení zasáhlo těsně po poledni místního času středoamerický Salvador. Seizmologický ústav v sousední Nikaragui oznámil, že k otřesům o síle šesti stupňů Richterovy stupnice došlo v hloubce 15-ti kilometrů pod povrchem. Jejich epicentrum bylo asi 311 kilometrů západně od nikaragujského hlavního města Managui, poblíž salvadorského pobřeží.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Petr Pospíšil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme