Západní služby prý chtějí oslabit pozici Ruska

Nevládní organizace ze Západu se údajně snažily vyprovokovat sametovou revoluci v Bělorusku. Před poslanci ruské Státní dumy to oznámil šéf ruské Federální bezpečnostní služby Nikolaj Patrušev. Západní organizace se na tom měly domlouvat na nedávném setkání v Bratislavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace v Minsku

demonstrace v Minsku

Ruská tajná služba má údajně informace o tom, že nejmenovaná nevládní organizace ze západu dala pět milionů dolarů na svržení režimu Lukašenka v Bělorusku. Šéf Federální bezpečnostní služby také dodal, že běloruskou opozici podporuje americký senát a Evropská unie.

Podle Patruševa zahraniční tajné služby v poslední době využívají neobvyklé metody. Pomocí vzdělávacích programů nebo nevládních organizací prosazují své zájmy, shromažďují informace hlavně v zemích bývalého Sovětského svazu. Patrušev se domnívá, že jejich jediným cílem je oslabit pozici Ruska na postsovětském prostoru. Důkazem jsou podle něho nedávné revoluce v Gruzii a na Ukrajině.

Petr Vavrouška, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme