Zaplavené oblasti v New Orleansu vydávají smutné svědectví

Zaplavené oblasti, kudy se před 10 dny přehnal hurikán Katrina, začínají vydávat své děsivé svědectví. V lousianském okrsku St.Bernard našli 30 mrtvých v domě s pečovatelskou službou. Po smršti a záplavách teď hrozí lidem, kteří se v oblasti katastrofy pohybují, nemoci ze znečištěné vody. Představitelé města předpokládají, že v New Orleansu je stále asi 15 000 lidí odmítajících odejít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do New Orleansu cesta uzavřená | Foto: Miroslav Konvalina

Vedení neworleanské policie, které se zhroutilo ve dnech po řádění hurikánu, se znovu ujímá svých povinností. Otevřeli už i vězení, které se pomalu začíná plnit. Zatím ale není jasné, jak se podaří zajistit úplnou evakuaci města.

V nebezpečných hygienických podmínkách přebývá asi 10 až 15 tisíc lidí, kteří odmítají vyslyšet výzvy starosty Raye Nagina k odchodu. Policie zatím pomáhá evakuovat ty, kteří o to stojí a pak se vypořádá se vzdorujícími. Generál Russel Honore, zodpovědný za vedení vojenských operací ale oznámil, že vojáci americké armády se na nucené evakuaci podílet nebudou.

Miroslav Konvalina, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme