V Německu a Rakousku zemřeli kvůli bouřkám dva lidé. Nejhůř je zasaženo Bavorsko

Jižní část Německa v noci znovu potrápily bouřky a bleskové povodně. Vyžádaly si jednoho mrtvého v Garmisch-Partenkirchenu a také zatopené sklepy a ulice, informovala ve středu ráno agentura DPA. Nejhůře zasaženo bylo Bavorsko. V úterý zemřel jeden člověk v prudké bouři také v Rakousku.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Déšť. Ilustrační foto. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Dvaapadesátiletého muže v Garmisch-Partenkirchenu strhla rozvodněná řeka Partnach. Záchranáři po muži pátrali několik hodin. Nakonec ho našli mrtvého.

Popadané stromy, zatopené sklepy. Českem se přehnaly silné bouřky, večer se vrátí

Číst článek

V úterý večer zahynul v prudké bouři v městském parku ve Štýrském Hradci muž, na kterého spadl strom. Úřady nechaly park uzavřít. Kromě toho nárazový vítr ve druhém největším rakouském městě lámal větve a strhával tramvajové troleje.

Také ve středu předpovídají meteorologové v částech jižního Bavorska trvalý déšť. V alpské oblasti by mohlo do čtvrteční noci napršet místy až 70 litrů srážek na metr čtvereční.

V Dolním Bavorsku byli hasiči v noci na dnešek v trvalém nasazení. Policie informovala, že v souvislosti s počasím se tam uskutečnilo 60 zásahů. Mnohé silnice byly zaplaveny a dočasně uzavřeny. Některé automobily voda smetla. Zaplavila rovněž sklepy. Bouře vyvracela také stromy. Zvlášť těžce bylo zasaženo město Landshut a okolí a oblast Bavorského lesa sousedícího s Šumavou.

Ulice a sklepy se ocitaly pod vodou také ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. V úterý večer tam byla zasažena obec Waldachtal, kde měli hasiči desítky výjezdů. Přívalový déšť zcela zaplavil místní supermarket. Odklízení škod bude podle hasičů nepochybně trvat několik dní.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme