Počet obětí záplav v Japonsku stoupl na 179. Na místo míří premiér

Z nové bilance vydané ve středu japonskou vládou vyplývá, že při záplavách v jižním Japonsku zahynulo nejméně 179 lidí a záchranáři stále pátrají po dalších osobách. Ve středu by měl japonský premiér Šinzó Abe navštívit evakuační centrum ve městě Kurašiki.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista pátrá po ztracených lidech v místě záplav.

V důsledku nedávných záplav a sesuvů půdy v Japonsku zahynulo nejméně 179 lidí. Vyplývá to z nové bilance, kterou ve středu zveřejnila japonská vláda. Po několika dalších osobách z míst, která zasáhly nejsilnější deště za posledních 30 let, záchranáři stále pátrají. Evakuační centrum v jednom z těžce postižených měst Kurašiki ve středu navštíví premiér Šinzó Abe.

Právě v Kurašiki se vylila z břehů řeka a voda zasáhla obytnou čtvrť, v níž zemřelo přes 40 lidí.

V Japonsku kvůli dešti a záplavám muselo opustit domovy už přes 400 tisíc lidí

Číst článek

Vydatně pršet začalo v pátek a přes víkend déšť ještě zesílil. Řeky se vylily z břehů a zaplaveny byly rozsáhlé oblasti na jihu a západě země. Desítky tisíc záchranářů a dobrovolníků podle agentury AP již pátým dnem bojují s následky katastrofy a pátrají po pohřešovaných.

Záchranné práce ale komplikuje vedro. Meteorologové navíc varovali, že ve středu odpoledne a večer tamního času hrozí bouřky a možná i další záplavy.

Premiér Abe kvůli záplavám odložil plánovanou cestu do Belgie, kde se měl zúčastnit summitu EU-Japonsko. Cestovat měl také do Francie, Saúdské Arábie a Egypta.

Současné katastrofální záplavy patří k nejtragičtějším živelním pohromám v Japonsku za poslední čtvrtstoletí, pokud se tedy odhlédne od dvou nejhorších - zemětřesení a tsunami v roce 2011 (skoro 19 000 mrtvých) a ničivého zemětřesení v Kóbe o 16 let dříve (5500 obětí).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme