Bleskové záplavy ve Středomoří si vyžádaly nejméně 15 životů, dva lidé se stále pohřešují

Přívalové povodně, které v úterý a ve středu zasáhly španělskou Mallorku, italskou Sardinii a francouzské Azurové pobřeží, si vyžádaly nejméně 15 mrtvých. Dva lidé se stále pohřešují. Francouzští záchranáři ve čtvrtek našli další dva mrtvé ve voze, který v noci smetla do moře přívalová záplava na Azurovém pobřeží, informovala agentura AFP.

Palma de Mallorca Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Sivaram V | Zdroj: Reuters

Španělští záchranáři naposledy našli dvě těla poblíž vozu, kterým cestoval pohřešovaný německý pár. Poslední kontakt s německou dvojicí byl telefonát přátelům. Těm pár řekl, že s autem uvázli v záplavě, jak uvedla v rozhlase německá konzulka Sabine Lammersová.

Tělo matky pohřešovaného chlapce bylo nalezeno ve středu. Než ji spolu s pětiletým hochem odnesla voda, podařilo se jí z vozu dostat sedmiletou dceru.

Při záplavách na středomořském ostrově Mallorca zemřela dvojice Britů, 80letá žena z Nizozemska, šest Španělů a patrně i dva pohřešovaní Němci. Jedna oběť ještě nebyla identifikována.

Indické úřady evakuovaly 300 tisíc lidí kvůli cykloně Titli. Očekávají velké škody i záplavy

Číst článek

Obyvatelům osmitisícového městečka Sant Llorenç des Cardassar, kde v úterý odpoledne spadlo během několika hodin v některých místech až 230 litrů srážek na metr čtvereční, pomáhal vyklízet bahno z domů tenista Rafael Nadal, který z ostrova pochází. Na sociálních sítích také informoval, že jeho tenisová akademie, kterou na ostrově provozuje, může poskytnout přístřeší lidem v nouzi.

Francouzští potápěči ve čtvrtek ráno nalezli u městečka Sainte-Maxime dva mrtvé – posádku vozu, kterou voda odnesla 15 metrů od mořského břehu. Vůz byl na střeše a měl stále zapnutá světla.

Celkem voda do moře ve středu pozdě večer strhla pět aut. Záchranáři zde přes noc provedli 200 zásahů a do bezpečí dostali 16 lidí. Místní úřady varovaly, že bilance obětí se může ještě zvýšit.

Povodeň zasáhla ve středu večer i oblast Cagliari, metropoli italského ostrova Sardinie. Ve čtvrtek dopoledne zde policisté nalezli mrtvou ženu, která se pohřešovala od noci. S manželem a třemi dcerami se kolem půlnoci rozhodli ze strachu před stoupající vodou opustit dům.

Jejich vůz vzápětí smetla voda. Jedna z dcer se zachytila stromu, další dvě se dostaly do nedalekého osamělého stavení, zachránil se i manžel. Záchranáři dále hledají po nezvěstném pastýři. Části Cagliari a přilehlého okolí zůstávají pod vodou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme