Bleskové záplavy ve Středomoří si vyžádaly nejméně 15 životů, dva lidé se stále pohřešují

Přívalové povodně, které v úterý a ve středu zasáhly španělskou Mallorku, italskou Sardinii a francouzské Azurové pobřeží, si vyžádaly nejméně 15 mrtvých. Dva lidé se stále pohřešují. Francouzští záchranáři ve čtvrtek našli další dva mrtvé ve voze, který v noci smetla do moře přívalová záplava na Azurovém pobřeží, informovala agentura AFP.

Palma de Mallorca Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Sivaram V | Zdroj: Reuters

Španělští záchranáři naposledy našli dvě těla poblíž vozu, kterým cestoval pohřešovaný německý pár. Poslední kontakt s německou dvojicí byl telefonát přátelům. Těm pár řekl, že s autem uvázli v záplavě, jak uvedla v rozhlase německá konzulka Sabine Lammersová.

Tělo matky pohřešovaného chlapce bylo nalezeno ve středu. Než ji spolu s pětiletým hochem odnesla voda, podařilo se jí z vozu dostat sedmiletou dceru.

Při záplavách na středomořském ostrově Mallorca zemřela dvojice Britů, 80letá žena z Nizozemska, šest Španělů a patrně i dva pohřešovaní Němci. Jedna oběť ještě nebyla identifikována.

Indické úřady evakuovaly 300 tisíc lidí kvůli cykloně Titli. Očekávají velké škody i záplavy

Číst článek

Obyvatelům osmitisícového městečka Sant Llorenç des Cardassar, kde v úterý odpoledne spadlo během několika hodin v některých místech až 230 litrů srážek na metr čtvereční, pomáhal vyklízet bahno z domů tenista Rafael Nadal, který z ostrova pochází. Na sociálních sítích také informoval, že jeho tenisová akademie, kterou na ostrově provozuje, může poskytnout přístřeší lidem v nouzi.

Francouzští potápěči ve čtvrtek ráno nalezli u městečka Sainte-Maxime dva mrtvé – posádku vozu, kterou voda odnesla 15 metrů od mořského břehu. Vůz byl na střeše a měl stále zapnutá světla.

Celkem voda do moře ve středu pozdě večer strhla pět aut. Záchranáři zde přes noc provedli 200 zásahů a do bezpečí dostali 16 lidí. Místní úřady varovaly, že bilance obětí se může ještě zvýšit.

Povodeň zasáhla ve středu večer i oblast Cagliari, metropoli italského ostrova Sardinie. Ve čtvrtek dopoledne zde policisté nalezli mrtvou ženu, která se pohřešovala od noci. S manželem a třemi dcerami se kolem půlnoci rozhodli ze strachu před stoupající vodou opustit dům.

Jejich vůz vzápětí smetla voda. Jedna z dcer se zachytila stromu, další dvě se dostaly do nedalekého osamělého stavení, zachránil se i manžel. Záchranáři dále hledají po nezvěstném pastýři. Části Cagliari a přilehlého okolí zůstávají pod vodou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme