Záplavy si v Mosambiku a Malawi vyžádaly nejméně 122 obětí. K Africe se navíc blíží bouře Idai

Nejméně 122 obětí si vyžádaly prudké deště a následné záplavy, které sužují africké státy Mosambik a Malawi. Informovaly o tom ve středu agentury AFP a Reuters. O střechu nad hlavou přišlo přes 220 000 lidí, uvedly místní úřady a OSN. Mosambická vláda se navíc připravuje na bouři Idai, která má ve čtvrtek nebo v pátek zasáhnout střed východního pobřeží země u města Beira.

Maputo (Mosambik)/Lilongwe (Malawi) (Aktualizováno: 14:29 13. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

Na severu a ve střední části Mosambiku zemřelo při záplavách nejméně 66 lidí, informovala mluvčí vlády. Živelní pohroma zničila 6000 obydlí, bez střechy nad hlavou se ocitlo přes 140 000 lidí. Voda zaplavila stovky tisíc hektarů úrody.

Na jihu sousedního Malawi o život dosud přišlo nejméně 56 lidí, oznámily ve středu místní úřady. Své domovy muselo od počátku dešťů, které zemi sužují přes týden, opustit více než 83 000 lidí. V postižených oblastech pro ně vláda zřídila 187 táborů.

I Malawi se připravuje na bouři Idai. Ta nejprve zasáhne Mosambik, následně jih Malawi a nakonec Zimbabwe, uvedl Jolam Nkhokwe ze státního úřadu pro klimatickou změnu a meteorologii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme