Záplavy na Filipínách připravily o život stovky lidí

Zhruba 600 lidí přišlo o život při mohutných záplavách a sesuvech půdy na Filipínách. Dalších nejméně 100 lidí se stále pohřešuje. Sever země zasáhla mohutná vichřice o rychlosti 240 kilometrů v hodině a zpustošila vše, co jí stálo v cestě. Lijáky odřízly od civilizace několik desítek osad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy na Filipínách | Zdroj: ČTK

Všichni záchranáři, které má filipínská vláda k dispozici, zasahují v těchto dnech v nejhůře postižených oblastech severně od Manily. Na člunech se snaží najít ty, co řádění vichřice přežili. Jen za posledních 12 hodin evakuovali ze stromů a střech několik tisíc lidí.

Do osad, kam se na lodích nelze dostat, se záchranné týmy pěšky snaží dostat alespoň základní potraviny. Postupují ale čím dál pomaleji, počasí na Filipínách se totiž stále zhoršuje a už zítra nebo pozítří by měla zemi zasáhnout další vichřice. I proto nařídila pobřežní hlídka všem lodím zůstat v přístavech.

Martin Hromádka, Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme