Záplavy na Sibiři mají už sedm obětí, pomoc místním přiváží letadla z Moskvy

Již sedm obětí mají záplavy v Irkutské oblasti na Sibiři, kde se v důsledku silných dešťů vylily řeky z koryt. Osud dalších devíti lidí je podle agentury TASS neznámý. Předchozí bilance záplav čítala pět obětí. Ze zhruba šesti stovek zraněných muselo být 136 hospitalizováno.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

Ruské ministerstvo obrany vyslalo do zasažené oblasti na pomoc více než 1300 vojáků s přibližně 300 kusy techniky, stejně jako transportní letadlo An-12 a dva vrtulníky, uvedla agentura RIA Novosti.

Kroupy proměnily mexické město v zamrzlou pláň. Výška ledu místy dosahovala i 1,5 metru

Číst článek

Záplavy postihly padesátku obcí v pěti okresech, pod vodou se ocitlo více než 4000 domů. Úřady hledají bydlení pro zhruba deset tisíc lidí, kteří museli opustit své domovy.

V sobotu situaci na místě obhlédl prezident Vladimir Putin, kteří nařídil poskytnout finanční pomoc dotčeným, vyslat děti do letních táborů a v nejbližší době připravit program pomoci při opravách zaplavených domů. Letadla z Moskvy přiváží do oblasti pitnou vodu, léky, stany a přikrývky.

Putin také upozornil, že povodně ještě neskončily a voda neopadává. Další přívaly jsou očekávány kolem šestého července.

Martin Dorazín, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme