Záplavy sužují i západ Slovenska

Záplavy ničí i sousední Slovensko. Velká voda si už vyžádala dvě oběti, jedna žena je nezvěstná. Dnes v noci hladiny některých řek kulminovaly. Velké nebezpečí představuje stále řeka Morava. Na celém jejím toku je vyhlášen nejvyšší stupeň povodňové aktivity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozvodněný Váh | Zdroj: ČTK

V Moravském Svatém Jánu dosáhla hladina výšky téměř 580 centimetrů a stále tam platí stav ohrožení. Hasiči a dobrovolníci se snaží zpevnit hráze pomocí pytlů s pískem

V Sekulích ohrožuje obyvatele nejen Morava, ale i Dyje. Na rozhodnutí o evakuaci čeká asi 200 lidí. Strach mají také lidé z Malacek. Kromě řek Moravy a Maliny se tam roztrhla hráz jednoho z rybníků, voda v několika dalších dosahuje kritické hranice.

Opustit své domy se chystají i obyvatelé obce Děvín na soutoku Moravy a Dunaje. východě Slovenska zatím třetí stupeň nikde vyhlášen nebyl, ale voda dále stoupá, zvláště na řekách Bodrog, Torysa, Ondava a Latorica. Ministerstvo obrany je připraveno vyslat do zasažených oblastí dostatečný počet vojáků.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme