Záplavy uvěznily v budovaném tunelu čínské dělníky

Záplavy v Číně si už vyžádaly na 700 obětí. Úřady provincie Che-nan navíc téměř týden zatajovaly informace o povodních, při kterých zahynulo nejméně 80 lidí. Podle tamních obyvatel jich ale mohou být pod nánosy bahna pohřbeny stovky. Velká voda zatopila i budovaný železniční tunel v centrální provincii Chu-pej, kde zůstalo uvězněných 31 dělníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Zdroj: ČTK

V tunelu Jie-san-kuan se původně nacházelo 38 dělníků, velká voda je uvěznila asi 200 metrů pod zemí. Podle záchranářů se s nimi podařilo navázat kontakt a nikdo prý není v ohrožení života.

Vyprošťovací týmy nyní hrají především o čas, v živé paměti totiž ještě všichni mají podobný incident z minulého týdne, kdy po zaplavení uhelného dolu v provincii Che-nan zůstalo v jedné ze šachet také přes 30 horníků. Po více než třech dnech se je podařilo zachránit živé. Čínská média i experti v této souvislosti mluvili o zázraku.

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme