Záplavy v Británii si vyžádaly tři oběti

Vydatné deště ve Walesu a severní Anglii vyvolaly rozsáhlé záplavy. Ty si už vyžádaly tři oběti na lidských životech. Škody stoupají do milionů liber. Nejpostiženější je oblast kolem Sheffieldu, kde úřady evakuovaly asi 1.400 lidí. Voda tam strhla desítky automobilů, řada vlakových spojů musela být zrušena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy v Anglii | Zdroj: ČTK

V Sheffieldu se nejméně jeden tok vylil z břehů a postižení lidé byli evakuováni vrtulníky z uvízlých aut a střech domů. Proud vody tam smetl staršího muže, když vystoupil z auta, záchranáři pak vylovili tělo, patrně pohřešovaného třináctiletého chlapce.

Napříč zemí způsobuje velká voda chaos. Na mnoha místech už během noci přestalo pršet, přesto meteorologové varují, že v některých lokalitách mohou povodně ještě kulminovat. Srážkové mraky by se teď měly přesouvat nad východní a jihovýchodní část ostrovů.

Deštivé počasí přineslo komplikace i jižním oblastem Anglie - v areálu tradičního hudebního festivalu Glastonbury musely traktory vytáhnout z bahna mnoho automobilů, řada návštěvníků akce utrpěla lehká zranění. Déšť výrazně narušil i program prvního dne včera zahájeného tenisového turnaje v londýnském Wimbledonu.

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme