Záplavy v Rumunsku si už vyžádaly třiadvacet obětí

Další dvě mrtvá těla našli záchranáři v obci Suraia v župě Vrancea ve čtvrtek při odklízení trosek. Voda v Rumunsku už ustupuje, před týdnem byla ale zaplavena více než polovina země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy v Rumunsku | Foto: AFP

Stále je odříznuto od světa přes 20 vesnic a v 50 obcích není elektřina. Silniční a železniční doprava byla sice obnovena, ale na desítkách míst jsou výluky. Škody, které velká voda napáchala, zatím nejsou přesně vyčísleny.

Sdružení Česká katolická charita otevřela sbírkové konto Charita pro Rumunsko: 369-369369369/0800 u České spořitelny Praha 1 (při platbě složenkou prosíme uvádějte číslo účtu ve tvaru 3690369369369/0800) variabilní symbol: 101- Rumunsko.

"Pomáháme prostřednictvím našich partnerů Caritas Romania a mezinárodní charitní sítě Caritas Internationalis," popsal reakci české Charity Vojtěch Rálek, vedoucí oddělení humanitární a rozvojové pomoci do zahraničí. Podrobné informace o situaci a činnosti rumunské Charity najdete na adrese www.charita.cz.

Zuzana Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme