Zásah proti únoscům ve škole nepřežilo jedno dítě

Drama tří desítek dětí zadržovaných ve škole v kambodžském Siem Rapu skončilo. Osvobozovací akci ale nepřežil jeden chlapec, při policejním zásahu byli zabiti i dva únosci. Útočníci vtrhli do školky s cílem zajistit si finanční hotovost a zbraně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

maskovaný ozbrojenec | Zdroj: ČTK

33.000 dolarů, samopaly, brokovnice a granáty a také auto pro cestu k thajské hranici, tak zněl požadavek únosců, kteří původně zajali na 70 dětí a učitelů mezinárodní školy nedaleko světoznámého chrámového komplexu Angkor.

Incident trval asi šest hodin. Policisté a vojáci objekt, ve kterém se nacházely i děti ze Spojených států, Velké Británie, Austrálie a dalších zemí, obklíčili a nakonec se rozhodli rukojmí osvobodit. Mrtvý hoch pochází z Kanady, únosci jsou podle policie Khmérové. Čtyři se podařilo zadržet, jeden z nich je zraněn.

Teroristické útoky nejsou v Kambodži obvyklé, i když v zemi působí ilegální Bojovníci za svobodu. Jejich vůdce je však v současnosti držen v americkém zajetí. K únosům motivovaným výlučně finančně občas v zemi dochází, ale ne v takovémto rozsahu.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme