Zastánci lovů se psy mají v Británii zřejmě ještě naději

Horní sněmovna britského parlamentu pustila do dalšího čtení návrh kontroverzního zákona o zákazu lovu se psy. Lordi zákaz nezamítli, ale doufají, že se podaří v této choulostivé otázce dosáhnout kompromisu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

liška | Foto: E. Dale Joyner Nature Preserve at Pelotes Island

Návrh zákona o úplném zákazu lovu se psy prošel druhým čtením ve Sněmovně lordů po devítihodinové debatě bez odporu. Poslanecká sněmovna již tento návrh schválila velkou většinou. Kdyby lordi hlasovali proti návrhu, vláda by pravděpodobně použila zvláštního parlamentního zákona, aby zákaz prosadila.

Proto se lordi rozhodli pro alternativní řešení a doufají, že se jim zdaří prosadit kompromis v příští fázi projednávání návrhu zákona. Na základě tohoto kompromisu by byl lov se psy povolen zvláštní licencí.

Předsedkyně dobrovolné organizace zvané Venkovská aliance Lady Mallalieu, která hájí lov se psy, prohlásila, že premiér Tony Blair je pro kompromisní řešení. Takže stoupenci tradičního lovu se psy podle zasvěcených pozorovatelů ještě mají naději.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme