Zastánců dočasné vlády v Itálii ubývá

Přechodnou vládu v Itálii by měl vytvořit předseda Senátu Franco Marini. Úkolem prozatímního kabinetu by bylo zreformovat volební zákon a vést zemi do nových voleb. V první řadě je ale nutné zajistit mu podporu ve všech politických stranách. Marini zahájil jednání s menšími politickými silami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Franco Marini | Zdroj: ČTK

Franco Marini se těšil jen velmi krátce z přechodu dvou předních představitelů opoziční Křesťansko-demokratické unie do tábora odpůrců předčasných voleb. Italští průmyslníci a obchodníci apelují marně na politické síly, aby se pokusily ustavit dočasnou vládu.

Už na samém začátku prvního kola konzultací byl Franco Marini nucen konstatovat, že ubývá zastánců přechodné vlády. Předčasné volby nechce jen opozice, nýbrž i radikální levice. Liga severu zatím oznámila, že se Mariniho konzultací vůbec nezúčastní - chce bezprostřední vyhlášení předčasných voleb.

Výbor pro referendum o zrušení současného volebního zákona požádal prezidenta republiky, aby stanovil co nejbližší datum pro referendum, tak aby se mohlo konat ještě před předčasnými volbami.

Vědunka Lunardi, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme