Zástupce OSN se sejde se SuŤij

Zmocněnec generálního tajemníka OSN Razali Ismail dostal svolení se sejít s vedoucí představitelkou barmské opozice Do Aun Schan Su Ťij. "Jsem rád, že mohu oznámit, že se se Su Ťij během půl hodiny sejdu," řekl Ismail novinářům v Rangúnu. Podle nejmenovaného asijského diplomata se má laureátka Nobelovy ceny míru dnes vrátit do svého domu, kde by se s ní měl Ismail také sejít. Su Ťij byla zadržována na neznámém místě po střetech mezi jejími stoupenci a příznivci vládnoucí barmské junty 30. května na severu země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protest proti zatčení Su Ťij | Zdroj: ČTK

Vyskytly se rovněž obavy, že se zhoršil její zdravotní stav. "Budu ji i formovat o mezinárodních obavách o ní a o krocích, které OSN podnikne k tomu, aby byla ihned propuštěna," řekl Ismail. Emisar OSN se v pondělí sešel s druhým a třetím nejvyšším představitelem junty, generály Maunem Eiem a Kchin Ňjunem, a jednal s nimi o propuštění Su Ťij. Schůzku označil za povzbudivou.

Markéta Kaclová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme