Zástupci slovenských Maďarů žalují Slotu

Zástupcům maďarské menšiny na Slovensku došla trpělivost a podali trestní oznámení na předsedu Slovenské národní strany Jána Slotu. Důvodem jsou jeho četné protimaďarské výroky, kterými měl naplnit skutkovou podstatu trestného činu hanobení národa, rasy a přesvědčení. Trestní oznámení podala Strana maďarské koalice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Slovenské národní strany Ján Slota | Foto: Ľubomír Smatana

Urážky občanů maďarské národnosti se stupňují a vnášejí do společnosti nepřátelské nálady, říkají politici ze Strany maďarské koalice a jako příklad za všechny uvádějí výrok Jána Sloty o původních Maďarech na tiskové konferenci 1. června.

"Ti mongoloidi už nějak zmizeli, ale já nevím, kdo je zcivilizoval. Asi je zcivilizovala ta slovanská krev, protože to byli mongoloidní typy s křivýma nohama a hnusnými koňmi," vyjádřil se Slota.

Takové výroky Jána Sloty jsou nepochybně trestné, říká mluvčí Strany maďarské koalice Lívia Solymošová. "Tím ovlivňuje veřejné mínění, smýšlení a konání dalších osob," vysvětluje Solymošová.

Trestní oznámení Ján Slota nekomentuje, už před časem ale požádal soudy, aby Stranu maďarské koalice zakázaly.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme