Zástupci Temelína diskutují s rakouskými občany

Zástupcům provozovatele temelínské elektrárny a dalším českým odborníkům z oblasti jaderné energetiky a životního prostředí přišlo klást otázky asi 1500 Rakušanů. Setkání v prostorách Design Centra v hornorakouském Linci je prvním, na němž má rakouská veřejnost možnost přímo klást své otázky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V úvodu dnešního setkání vystoupil hornorakouský zemský hejtman Josef Pühringer, který zopakoval požadavek Rakouska na celkové posouzení vlivu Temelína na životní prostředí, jehož by se měla účastnit rakouská veřejnost. Výkonný ředitel jaderné elektrárny Temelín František Hezoučký poté účastníky informoval o technických parametrech elektrárny a jejím bezpečnostním zajištění. Jeho řeč několikrát přerušil pískot publika.

Z ČR se setkání účastní rovněž zástupci ministerstev zahraničí, životního prostředí a průmyslu a obchodu, dále Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, výzkumných ústavů a dalších zpracovatelů a posuzovatelů dokumentace.

Úvodní část akce by měla skončit ve 14:00. Její druhou část budou tvořit dotazy rakouské veřejnosti, na které budou odpovídat čeští experti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme