Zatčen další útočník z Bali

Indonéská policie zatkla hlavního organizátora říjnového teroristického útoku na Bali. Při bombovém atentátu zahynulo na 190 lidí, převážně australských turistů. Zadržený Iman Sumudra patří k militantní muslimské organizaci Jama Islamia, která je napojena na Al-Kajdu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

modlitba za mrtvé při útocích | Foto: ČTK/AP

Iman Sumudra velel asi desetičlenné skupině, z nichž sedm mužů už bylo identifikováno. Jako první byl v minulých dnech zatčen asi čtyřicetiletý Amrozi, majitel dodávky, ve které explodovala jedna z náloží. Amrozi se k činu přiznal a uvedl, že na útoku se podíleli i tři jeho bratři. Vyšetřovateli také řekl, že právě Sumudra vše naplánoval i že patří k organizaci Jama Islamíja, jejíž duchovní vůdce Abu Bakera Bášir je nyní v policejní věznici. Dnes vyšetřovatelé prodloužili Báširovi vazbu. Brzy chtějí jeho případ předat k soudu. Zatím ho ale z podílu na atentátu neobvinili. Po ostatních pachatelích policie stále pátrá.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme