Zatčen další útočník z Bali

Indonéská policie zatkla hlavního organizátora říjnového teroristického útoku na Bali. Při bombovém atentátu zahynulo na 190 lidí, převážně australských turistů. Zadržený Iman Sumudra patří k militantní muslimské organizaci Jama Islamia, která je napojena na Al-Kajdu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

modlitba za mrtvé při útocích | Zdroj: ČTK

Iman Sumudra velel asi desetičlenné skupině, z nichž sedm mužů už bylo identifikováno. Jako první byl v minulých dnech zatčen asi čtyřicetiletý Amrozi, majitel dodávky, ve které explodovala jedna z náloží. Amrozi se k činu přiznal a uvedl, že na útoku se podíleli i tři jeho bratři. Vyšetřovateli také řekl, že právě Sumudra vše naplánoval i že patří k organizaci Jama Islamíja, jejíž duchovní vůdce Abu Bakera Bášir je nyní v policejní věznici. Dnes vyšetřovatelé prodloužili Báširovi vazbu. Brzy chtějí jeho případ předat k soudu. Zatím ho ale z podílu na atentátu neobvinili. Po ostatních pachatelích policie stále pátrá.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme