Zatčení Palestinci plánovali v Německu útok

Příslušníci palestinské organizace Al-Tahuíd, jejíž jedenáct čelných představitelů zatkla v úterý německá policie, chystali v zemi teroristický útok. Jak hlásí berlínský zpravodaj Českého rozhlasu David Šťáhlavský, tuto informaci potvrdil i německý generální prokurátor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní akce | Foto: ČTK/AP

Palestinci plánovali vážnou věc, uvedl v televizi ARD spolkový státní zástupce Kay Nehm. O cíli útoku odmítl mluvit, avšak připustil, že ohrožení Německa trvá. Je třeba počítat s tím, že k nám ze zahraničí stále přicházejí strůjci teroru, varuje Nehm. Al-Tahuíd je podle něho jedním okem celé teroristické sítě. Někteří ze zatčených ostatně prošli výcvikovými tábory Al-Káidy v Afghánistánu. Ve Spolkové republice se členové této organizace zabývali mimo jiné i falšováním cestovních dokladů a krytím bojovníků Islámské svaté války. V čele Al-Tahuídu stál šestatřicetiletý, v úterý zatčený Jásir,jehož příjmení se prozatím neuvádí.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme