Zatčený český aktivista bude z Izraele deportován, rozhodly úřady

Český aktivista, kterého izraelská armáda včera zatkla v palestinském Hebronu, bude podle informací Českého rozhlasu deportován. Rozhodly o tom úřady židovského státu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Praha. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Čech se v době návštěvy amerického prezidenta Baracka Obamy účastnil nenásilné demonstrace proti politice Spojených států na Blízkém východě.

V tuto chvíli už propalestinský aktivista čeká na deportaci na telavivském letišti. Spolu s ním Izraelci zatkli dva další cizince – Němce a Dána, a také několik Palestinců.

Palestinci si obecně od cesty Baracka Obamy nic neslibují. Vinu za to, že je zablokovaný mírový proces, Palestinci jednoznačně přičítají Izraeli a říkají, že Spojené státy nedělají mnoho pro to, aby se to na izraelské straně změnilo.

Dnes ráno bylo navíc odpáleno několik raket z palestinské Gazy, kde nevládne vláda, kterou jede Obama navštívit. Jedná se o radikální skupiny, které se odpálením raket snaží narušit dnešní rozhovory v Rámalláhu. Žádná zranění ale útoky nezpůsobily.

Břetislav Tureček, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme