Zatčený Ital zřejmě nebyl členem Al-Káidy

Muž zadržený německou policií v Mönchengladbachu zřejmě nespolupracoval s teroristickou organizací Usámy bin Ládina Al-Káida. Podle policie ale přesto zůstává ve vazbě, protože je podezřelý také z jiných trestných činů. Asi čtyřicetiletý Ital, o němž se policisté domnívali, že patří k Al-Káidě, byl zatčen v rámci rozsáhlé operace Spolkového kriminálního úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie odvádí zatčeného muže | Foto: ČTK/AP

Cizinec byl podle policejních zdrojů zadržen v noci na neděli v jednom z hotelů v Menchengladbachu, kde se krátce předtím ubytoval. Z jakých jiných trestných činů je podezřelý, to policejní mluvčí neupřesnil. Podle německých agentur ale není vyloučen terorismus. U muže byla nalezena značná suma peněz; nebyl však ozbrojen a při zatýkání nekladl odpor.

Spolkový kriminální úřad byl upozorněn zahraničními kolegy na to, že v hotelu se mohou zdržovat členové Al-Káidy. Policie nyní zkoumá věci zabavené u tohoto italského hotelového hosta a prověřuje také totožnost dalších 50 návštěvníků.

Do Německa vedou stopy mnoha teroristů, včetně těch, kteří se podíleli na zářijových útocích na Spojené státy. Německá policie má podezření, že v celé zemi žijí pod rouškou spořádaných obyvatel tzv. spící spojky, které mohou na povel teroristů připravovat diverzní operace. Podle týdeníku Focus byli "spáči" aktivováni už v polovině prosince a na splnění úkolu mají čtyři měsíce.

Marika Táborská, Martin Drtina, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme