Německý soud vydal zatykač kvůli sedmnáct let staré vraždě devítileté školačky

Sedmnáct let po vraždě devítileté školačky Peggy vydal soud v Bavorsku zatykač na dnes jednačtyřicetiletého muže. Ten je už od pondělí ve vazbě a vinu popírá, policie a prokuratura má ale podle agentury DPA závažná podezření. Vražda, kterou německá média označují za jednu z nejtajemnějších v Německu, tak bude zřejmě objasněna. Podezřelý byl v hledáčku policie již bezprostředně po vraždě, chránilo ho ale alibi, které se nyní ukázalo jako falešné.

Bayreuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Podle státního zastupitelství byl muž v roce 2001 pachatelem či spolupachatelem vraždy a těla dívky se zbavil v lese. Mrtvolu v pokročilém stadiu rozkladu nalezl až v roce 2016 houbař ve spolkové zemi Durynsko, asi 15 kilometrů od jejího domova. Zatčený muž potvrzuje, že tělo do lesa odvezl, popírá ale svou účast na vraždě.

V průběhu let byla v kauze řada podezřelých. V roce 2004 byl odsouzen k doživotnímu pobytu v psychiatrické léčebně duševně nemocný muž, který byl ale o deset let později po nově nařízeném procesu obvinění zproštěn a propuštěn.

V roce 2016 objevili kriminalisté na místě nálezu pozůstatků dívky DNA neonacisty Uwe Böhnhardta z organizace Národně socialistické podzemí (NSU), jejíž vůdkyně Beata Zschäpeová letos dostala doživotí za deset vražd a dva bombové útoky. Böhnhardt byl v té době již po smrti a jeho DNA se na místo dostala nedopatřením při vyšetřování.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme