Německý soud vydal zatykač kvůli sedmnáct let staré vraždě devítileté školačky

Sedmnáct let po vraždě devítileté školačky Peggy vydal soud v Bavorsku zatykač na dnes jednačtyřicetiletého muže. Ten je už od pondělí ve vazbě a vinu popírá, policie a prokuratura má ale podle agentury DPA závažná podezření. Vražda, kterou německá média označují za jednu z nejtajemnějších v Německu, tak bude zřejmě objasněna. Podezřelý byl v hledáčku policie již bezprostředně po vraždě, chránilo ho ale alibi, které se nyní ukázalo jako falešné.

Bayreuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Podle státního zastupitelství byl muž v roce 2001 pachatelem či spolupachatelem vraždy a těla dívky se zbavil v lese. Mrtvolu v pokročilém stadiu rozkladu nalezl až v roce 2016 houbař ve spolkové zemi Durynsko, asi 15 kilometrů od jejího domova. Zatčený muž potvrzuje, že tělo do lesa odvezl, popírá ale svou účast na vraždě.

V průběhu let byla v kauze řada podezřelých. V roce 2004 byl odsouzen k doživotnímu pobytu v psychiatrické léčebně duševně nemocný muž, který byl ale o deset let později po nově nařízeném procesu obvinění zproštěn a propuštěn.

V roce 2016 objevili kriminalisté na místě nálezu pozůstatků dívky DNA neonacisty Uwe Böhnhardta z organizace Národně socialistické podzemí (NSU), jejíž vůdkyně Beata Zschäpeová letos dostala doživotí za deset vražd a dva bombové útoky. Böhnhardt byl v té době již po smrti a jeho DNA se na místo dostala nedopatřením při vyšetřování.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme