Zatýkání kvůli ovlivňování voleb v USA může začít už tento týden, načasování je podle Trumpa účelové

Vyšetřovací tým Roberta Muellera, který zkoumá ruský vliv na loňské prezidentské volby ve Spojených státech, by mohl nechat zatknout první podezřelé. Už o víkendu padla v kauze první obvinění. Vyšetřovatelé se podle deníku Guardian nejdřív zaměří na méně významné osoby, od kterých by mohli získat svědectví.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump během tiskové konference v Rose Garden. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Je to zatím tajemná zpráva, neví se kdo a z čeho přesně má být obviněn, zdroje televize CNN, která s informací přišla jako první, jsou také anonymní, a tým speciálního vyšetřovatele Muellera zprávu odmítl komentovat.

Comey: Rusko zasáhlo do voleb v USA, jsem si jistý. Trump chtěl, aby FBI zastavila vyšetřování Flynna

Číst článek

Muellerův někdejší blízký spolupracovník z ministerstva spravedlnosti a právní expert CNN Michael Zeldin odhaduje, co se bude dít teď:

„Pokud už se o tom nedověděli neoficiální cestou, dostanou teď právní zástupci obviněných tuhle informaci a pokyn, aby své klienty přivedli k soudu. Anebo - pokud to budou chtít vyšetřovatelé celé víc zpolitizovat a zviditelnit - odhaduju, že je nechají zatknout u nich doma nebo v zaměstnání, aby kamery ukázaly, jak je odvádějí v poutech.“

Vyšetřovatelé mimo jiné zkoumají, jestli americkými zpravodajskými službami potvrzené ruské ovlivňování prezidentských voleb ve prospěch Donalda Trumpa nepodněcoval sám Trumpův tým, který se znovu začíná hlasitě bránit.

Velké plýtvání médií?

Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová ironicky vzkázala, že Kongres už tomuhle případu věnoval spoustu času a média do něj zřejmě investovala spoustu peněz, což prý Bílý dům považuje za dost velké plýtvání.

Sám prezident o víkendu v sérií příspěvků na svém twitterovém účtu poukazoval kromě jiného na to, že vyšetřovat by se podle něj měla spíš smlouva o prodeji uranu Rusům uzavřená za Obamovy administrativy.

Obvinění, o kterých bychom se tento týden měli dovědět víc, jsou podle Trumpa účelově načasovaná na chvíli, kdy se s republikány snaží prosadit reformu daní.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme