Zatýkání podezřelých z nezdařených útoků na německé vlaky pokračuje

Další zatčení přineslo vyšetřování nezdařených vlakových atentátů v Německu. Třetího podezřelého zadržela policie dnes v Kostnici. Dalšího, v pořadí už čtvrtého muže, pak vyslýchají libanonské úřady. Podle všeho se tak potvrdila teorie, že za útoky stojí větší teroristická skupina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí policisté odvážejí zabavené dokumenty | Foto: AFP

Policie prohledávala řadu hodin studentskou kolej v Kostnici, kde v pořadí třetí zadržený muž bydlel. Jeho identitu zatím úřady nezveřejnily. Každopádně i tento muž je podezřelý z účasti na teroristickém spolčení a pokusu o několikanásobnou vraždu.

"Vycházíme z toho, že podezřelí byli naočkováni ideologií Svaté války, džihádu, a tu se pokusili přenést do Německa. Došlo tu k náboženskému zfanatizování. Rychlým sledem zatčení jsme bezprostřednímu nebezpečí vzali hrot," řekl v rozhovoru pro stanici ZDF prezident Spolkového kriminálního úřadu Jörg Ziercke.

Podle libanonských bezpečnostních složek je hlavním podezřelým dvacetiletý Džihád Hamad, který se včera sám vydal do rukou policie ve městě Tripolis. U jeho výslechu dnes kromě libanonských vyšetřovatelů byli i jejich němečtí kolegové.

Hamad měl ve své výpovědi zmínit jméno další osoby, která mohla mít s přípravou bombových útoků něco společného. Tu vzápětí libanonská policie vyslechla, ale nezatkla, jak původně uvedly světové agentury.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme