Zatýkání v oponentů Moskvě pokračuje. Udalcov byl zadržen den po propuštění

Ruská policie zatkla opoziční předáky Sergeje Udalcova, Lva Jašina a Alexeje Navalného. Stalo se to v Moskvě na nepovolené demonstraci za politické vězně. Udalcov byl přitom naposledy zadržen včera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruští policisté zatýkají v Moskvě opozičního předáka Alexeje Navalného | Zdroj: ČTK

Mezi zatčenými je i známý novinář Sergej Parchomenko a několik dalších demonstrantů. Stíháni mají být za narušení veřejného pořádku.

Celodenní protest proti nakládání úřadů s lídry opozice pořádali aktivisté občanských hnutí. Krátkými hlídkami před sídlem bezpečnostní služby dali lidé najevo nesouhlas s týráním a represemi. Demonstrace se zúčastnilo několik set lidí ozdobených bílými stužkami jako symboly odporu proti režimu Vladimira Putina.

Lídra levicové opozice Sergeje Udalcova obvinily v pátek úřady z plánování masových nepokojů. Za to mu hrozí až desetileté vězení.

Sergej Udalcov odmítá obvinění, které vyšetřovatelé opírají o film prokremelské televizní stanice NTV. Ten tvrdí, že se aktivisté snažili získat peníze v sousední Gruzii a s jejich pomocí pak měli plánovat organizaci masových nepokojů. Vyšetřovatelé Udalcova po výslechu propustili.

V Moskvě lidé protestují proti zatýkání opozičních aktivistů

Číst článek

Další demonstrace za politické vězně – už se svolením úřadů – se má v Moskvě konat 30. října.

Zdenka Turková, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme