Zavahrí vyzval iráckou odnož Al-Káidy ke změně taktiky

Druhý muž teroristické skupiny Al-Káida Ajman Zavahrí vyzval dopisem vůdce irácké odnože Al-Káidy abú Músu Zarkávího, aby změnil strategii a přestal útočit na muslimské civilisty. Zarkáví by se podle bin Ládinova pobočníka měl zaměřit výhradně na Američany. Dopis podle mluvčího Pentagonu získali američtí představitelé. CIA je přesvědčena o jeho autentičnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

abú Músa Zarkáví | Foto: Dagmar Částková | Zdroj: Český rozhlas

Pravá ruka Usámy bin Ládina Ajman Zavahrí varoval vůdce irácké Al-Káidy abú Músu Zarkávího, že nejnovější taktika vzbouřenců v Iráku, jejíž součástí je i zabíjení muslimských civilistů a útoky na mešity, může mít za následek ztrátu podpory muslimského obyvatelstva.

Zavahrí proto Zarkávimu radí, aby se v Iráku zaměřil raději na americké cíle. Irák je dle něj místem nejdůležitějšího boje Islámu v této době. Podle mluvčího Pentagonu Bryana Whitmana druhý muž Al-Káidy v dopise dále připouští, že Al-Káida ztratila mnoho svých vůdců a je smířená s tím, že v Afganistanu jí hrozí porážka.

Olga Baková, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme