Závěrečné kolo libanonských voleb skončilo bez incidentu

Měsíc trvající parlamentní volby v Libanonu skončily na severu země čtvrtým kolem. Výsledky přinesou konečné rozvrstvení politických sil. Přes některé problémy a stížnosti kandidátů na sčítání hlasu a několik mrtvých duší však nedošlo k větším incidentům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby v Libanonu | Zdroj: ČTK

Šlo o dosud nejsvobodnější a nejtvrdší demokratický zápas. Největší souboj se odehrál mezi stoupenci syna zavražděného expremiéra Harírího a přívrženci generála Aúna, který se nedávno vrátil z francouzského exilu. Havíriovci měli na sobě červená trička a aúnovci trička a košile oranžové barvy. V převážně sunnitském městě Tripolisu zase měli samostatné volební místnosti pro muže a samostatné pro ženy. Většina lidí se rozhoduje podle náboženské příslušnosti.

U většiny volebních místností ale vládla festivalová atmosféra. Dotázaní Libanonci prohlásili, že po devětadvaceti letech syrské vojenské přítomnosti šlo o festival svobody a demokracie.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme