Zavřené školy kvůli prasečí chřipce v Německu i Hong Kongu

V japonské škole v německém Düsseldorfu se objevila prasečí chřipka. Dostalo ji nejméně třicet dětí. U dvou z nich měla nemoc vážný průběh. Zatím se neví, jakým způsobem byla nákaz rozšířena. Škola zůstane do konce příštího týdne uzavřena. Školní zařízení kvůli prasečí chřipce se rozhodla uzavřít vláda také v Hong Kongu, kde se nakazilo 12 školáků. Právě v této bývalé britské kolonii se na přelomu dubna a května objevil vůbec první případ nakažení prasečí chřipkou v Asii.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Léčení

Léčení | Foto: Fotobanka stock.xchng

Hong Kong, který má negativní zkušenosti s výskytem smrtelné choroby SARS a viru ptačí chřipky, se kvůli obavám z rozšíření další nebezpečné nemoci rozhodl přijmout mimořádná opatření:

"Nejsme schopni zjistit původce nákazy. I proto, v souladu s plánem pro výjimečné události oznamujeme, že od pátku budou po dobu 14 dnů uzavřeny všechny mateřské, základní a speciální školy a stejně tak i střediska péče o děti", prohlásil šéf Hong Kongu Donald Tsang. Zároveň nevyloučil, že uzavření škol může trvat i déle.

V bývalé britské kolonii dosud prasečí chřipkou onemocnělo 50 lidí, tuto středu se však nakazil vůbec první obyvatel Hong Kongu a výskyt byl následně potvrzen i u 12 žáků ze stejné školy.

Přečtěte si také:
Česko zaznamenalo další dva případy prasečí chřipky
V Česku byl potvrzen druhý případ prasečí chřipky
Lékaři ukončili pilotovi karanténu, mexickou chřipku nemá
Rusko ohlásilo třetí případ onemocnění prasečí chřipkou
Slovensko potvrdilo první případ prasečí chřipky
Prasečí chřipka dorazila do Česka, nakaženým je muž z Prahy
Američtí vojáci zanesli prasečí chřipku do Kuvajtu
První případ mexické chřipky na Balkáně se objevil v Řecku
Prasečí chřipka se dostala do Číny, přísná opatření nepomohla
Spojené státy mají třetí oběť prasečí chřipky
Polsko má první případ onemocnění prasečí chřipkou

Robert Mikoláš, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme