V Berlíně probíhá masivní razie proti mezinárodnímu gangu, do Německa pašoval zbraně z Česka

Speciální policejní komando ve čtvrtek ráno v Berlíně zahájilo rozsáhlou razii proti mezinárodnímu gangu pašeráků zbraní. Vyšetřování je vedeno proti deseti osobám obviněným z pašování zbraní ze Slovenska, informovala agentura DPA s odvoláním na generální státní zastupitelství v Berlíně. Deník Die Welt, který informace o razii přinesl dříve, píše o zbraních z České republiky. Zatím byli při razii podle státního zastupitelství zatčeni dva lidé.

Berlín (Aktualizováno: 10:20 24. 1. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah německé policie v Kolíně nad Rýnem.

Německá policie (ilustrační snímek) | Foto: Thilo Schmuelgen | Zdroj: Reuters

Policie od 6.00 SEČ prohledávala byty a restaurace v Berlíně a sousední spolkové zemi Braniborsko, potvrdila agentuře DPA policejní mluvčí. Podle berlínského státního zastupitelství se razie týká více než 20 objektů a zatčeny byly dvě osoby. Vyšetřováno je údajně deset obviněných kvůli pašování a dalšímu prodeji upravených pistolí ze Slovenska.

‚Když budete dělat problémy, střelím vás do kolene.‘ Nové informace o přepadení banky v Příbrami

Číst článek

Podle německého zpravodajského serveru Welt.de jde o policejní zásah ve „zřídkakdy vídaném rozsahu“. Bezpečnostní složky hlavního města údajně v boji proti organizovanému zločinu vedou masivní úder proti mezinárodně činné skupině překupníků zbraní.

Vyšetřování podle informací Weltu pokračuje už více než půldruhého roku a zaměřuje se na organizaci, která „ve velkém stylu“ pašuje zbraně z Česka do Berlína. Jde přitom údajně o pistole malé ráže, které jsou předělávány na opravdové pistole ráže devět milimetrů. Podle jednoho z policistů se tak do Berlína a okolí dostalo více než 700 zbraní.

Kvůli nebezpečnosti gangu bylo do akce zapojeno téměř celé zvláštní berlínské komando SEK, podporované braniborskými kolegy. Policie si od akce slibuje, že zatkne několik osob a zabaví zbraně, uvedla DPA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme