Zbrojní inspektoři odjíždějí zítra do Bagdádu

Zbrojní inspektoři OSN, kteří mají prověřit, jestli Irák vlastní zbraně hromadného ničení, postupně příjíždějí na Kypr - zítra odtud mají odletět do Bagdádu. K inspektorům se dnes připojil šéf jejich mise Hans Blix. Inspektoři si vytvořili prozatímní sídlo v malém hotýlku přímo u moře v kyperském městě Larnaca nedaleko letiště a okamžitě zahájili přípravné práce pro svou činnost v Bagdádu. Mluvčí mise ale zatím odmítl novinářům sdělit, které objekty inspektoři prověří jako první.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka Iráku

Vlastní inspekce by měla začít až 27. listopadu. V této souvislosti poukazují pozorovatelé na dnešní zprávu izraelského rozhlasu. Ta se odvolala na informace západních zpravodajských služeb. Podle nich jezdí po iráckém území určitý počet zdánlivě obyčejných vojesnkých nákladních vozů, u kterých panuje podezření, že převážejí biologické zbraně. Anylytici v oblasti ovšem dodávají, že to může být součástí intenzivní informační války.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme