Zbrojní inspektoři zahájili kontrolu Iráku

Zbrojní inspektoři OSN vyrazili poprvé po čtyřech letech na kontrolu iráckých vojenských objektů. Cílem obnovených inspekcí je vypátrat případné irácké výrobny zbraní hromadného ničení, ať už chemických, bakteriologických nebo jaderných. Bagdád rozhodně popírá, že by takové zbraně vyráběl. Podle světových agentur tým OSN vyrazil v rychlých autech s logem OSN z hotelu Canal na předem neoznámené místo, které si vytipoval z družicových a leteckých snímků. Podle prvních informací agentury AFP jde o objekt na předměstí Bagdádu. Hotel Canal ve východní části iráckého hlavního města bude po dobu pobytu inspektorů v Bagdádu jejich hlavním štábem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka Iráku

Inspektory následovali jejich iráčtí průvodci ze složky národní kontroly, stejně jako příslušníci jejich iráckého protějšku - Komise pro kontrolu, ověřování a inspekce OSN a zástupci Mezinárodní agentury pro atomovou energii. Celý konvoj doplňují desítky novinářů a televizních štábů.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme