Německo chce po střelbě v Hamburku zpřísnit zbrojní zákony. Prvním krokem jsou psychologická vyšetření

Německo nejspíš zpřísní své zbrojní zákony. Deníku Süddeutsche Zeitung to řekla ministryně vnitra Nancy Faeserová. Političku k tomu vede čtvrteční střelba v Hamburku, při které zemřelo osm lidí včetně samotného pachatele.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po prvním ulitém startu vyřazení, přísné pravidlo se největším atletickým hvězdám vyhnulo

Útok na hamburské centrum Svědků Jehovových mohl mít ještě víc obětí, kdyby policie rychle nepřijela | Zdroj: Reuters

Spolková vláda o zbrojní novele debatuje už dlouho. Hlavně Liberálové zpřísnění zatím blokovali, ale po zprávách z Hamburku naznačují, že jsou otevření kompromisu. Ministerstvo vnitra chce podle deníku v první řadě zavést povinná psychologická vyšetření, na která by museli všichni žadatelé o zbrojní pas.

Střelec v Hamburku zabil u svědků Jehovových sedm lidí. Mezi oběťmi je i nenarozené dítě

Číst článek

I tohle může být reakce na čtvrteční střelbu, protože policie měla o pachateli už několik týdnů informace, že může mít psychické problémy. Muže sice prověřila, ale nenašla právní důvod, proč mu legálně drženou zbraň odebrat.

Jeho útok na hamburské centrum Svědků Jehovových mohl mít ještě víc obětí, kdyby policie rychle nepřijela. U střelce, který mezitím spáchal sebevraždu, našla ještě tři stovky nábojů.

Václav Jabůrek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme