Zdravotní sestra z Dallasu má ebolu, potvrdily testy. Nakazila se od pacienta

Zdravotní sestra z Dallasu má skutečně ebolu. Jedná se tak o prvního člověka, který onemocněl smrtícím virem na americké půdě. Ošetřovatelka se nakazila od Thomase Duncana - pacienta s ebolou, o kterého tento měsíc pečovala. Muž nemoci minulou středu podlehl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotní sestra z texaské presbyteriánské nemocnice v Dallasu je prvním člověkem v USA, který se nakazil ebolou ve své zemi | Zdroj: Reuters

Texaská nemocnice teď případ vyšetřuje. Americké úřady spekulují o tom, že ošetřovatelka porušila přísné bezpečnostní předpisy.

Zdravotnice se starala o nemocného liberijského občana Thomase Erica Duncana. Ten se ebolou nakazil v Libérii a před několika dny jí v dallaské nemocnici podlehl.

Podle Střediska pro kontrolu chorob a prevenci by mohli být ebolou ohroženi také další zdravotničtí pracovníci, kteří se s pacientem setkali.

Spojené státy zavedly kvůli šíření eboly kontroly cestujících na pěti hlavních letištích. Přísnější opatření zavedla také Velká Británie a další státy.

Podle údajů Světové zdravotnické organizace už na ebolu zemřelo 4033 lidí, tedy téměř polovina celkově nakažených. Naprostá většina obětí pochází z tří afrických států - Libérie, Sierry Leone a Guineje.

Ebola ve světě | Foto: Český rozhlas

Ebola | Foto: Český rozhlas

Pavlína Nečásková, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme