Zdravotní stav Ariela Šarona se v posledních dnech zhoršil

Zdravotní stav bývalého izraelského premiéra Ariela Šarona, který od lednového těžkého záchvatu mrtvice zůstává v kómatu, se v posledních dnech zhoršil. Jeho život však prý není ohrožen, uvedly dnes zahraniční agentury s odvoláním na izraelské zdroje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ariel Šaron | Zdroj: ČTK

Mluvčí telavivské nemocnice Tel Hašomer médiím sdělila, že se Šaronovi zhoršily funkce jeho ledvin a mozku. Dodala, že o situaci byla již informována pacientova rodina.

Dva bývalí poradci Šarona po rozhovoru se synem bývalého premiéra řekli, že Šaronův život v tuto chvíli přes nové komplikace není ohrožen, informovala agentura AP.

Osmasedmdesátiletý Šaron byl hospitalizován 4. ledna, kdy ještě jako šéf vlády utrpěl těžké krvácení do mozku. Od té doby se podrobil nejméně osmi operacím, dosud ale nenabyl vědomí.

V dubnu byl prohlášen za neschopného vykonávat funkce premiéra. Na jeho místo nastoupil jeho stranický kolega Ehud Olmert, který vyhrál březnové parlamentní volby.

Zdenka Turková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme