Zdravotní stav Julie Tymošenkové není vážný, potvrdili zahraniční lékaři

Zdravotní stav vězněné ukrajinské expremiérky Julie Tymošenkové není vážný. Potvrdili to němečtí lékaři, kteří Tymošenkovové udělali před třemi týdny zdravotní prohlídku. Dnes v Kyjevě představili její výsledky. Tymošenková tak může být v případě potřeby převezena na léčení mimo vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Julija Tymošenková | Zdroj: ČTK

Julia Tymošenková si vyžádala zahraniční lékaře proto, že ukrajinským úřadům nedůvěřovala a bála se o svůj život. Ve vězení si stěžovala na silné bolesti zad. Její zdravotní stav ale není podle německých lékařů vážný a operace není nutná.

V Kyjevě to dnes po schůzce se zahraničními lékaři řekl ukrajinský generální prokurátor Viktor Pšonka. Podle ministryně zdravotnictví Rajisy Bohatyrjovové prý diagnóza německých lékařů ‚fakticky potvrzuje‘ předběžné závěry ukrajinských odborníků.

Julia Tymošenková byla loni odsouzena na sedm let do vězení pro údajné překročení pravomocí v době, kdy byla ukrajinskou premiérkou. Tento rozsudek Evropská unie kritizovala jako politický.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme