Zdravotní stav Savčenkové se po ukončení hladovky zlepšuje

Ukrajinskou důstojnici Naděždu Savčenkovou dnes v ruské věznici v Novočerkasku navštívil její obhájce Mark Fejgin. Po návštěvě uvedl, že Savčenkové se po ukončení hladovky daří lépe a její život už není v ohrožení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nadija Savčenková | Zdroj: Reuters

Advokát řekl, že Savčenková se prakticky vrátila k běžné stravě. Je sice vyhublá, ale váhu má normální, pije a jí dětskou výživu, aby se její tělo postupně zotavilo z nedostatku tekutin a jídla.

Z Ruska odlétá Fejgin do Kyjeva, aby tam s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem probral podrobnosti výměny odsouzené za dva ruské zajatce a jejího předání k výkonu trestu na Ukrajinu.

K tomu by podle ukrajinských médií mohlo dojít už do konce května. Ruská strana ale žádnou dohodu mezi prezidenty znesvářených zemí zatím nepotvrdila.

Naděždu Savčenkovou poslal ruský soud do vězení na 22 let za spoluúčast na smrti dvou ruských novinářů u Luhansku v Donbasu. Ukrajinka vinu odmítá.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme