Slovenský premiér Fico je doma. Z nemocnice v Banské Bystrici ho převezli do jeho bytu v Bratislavě

Slovenského premiéra Roberta Fica dnes převezli z nemocnice v Banské Bystrici do jeho bytu v Bratislavě, kde se politik bude dál zotavovat ze střelných zranění po útoku atentátníka z poloviny tohoto měsíce. Informovala o tom dnes slovenská média; televize TA3 uvedla, že informaci jí potvrdila ředitelka banskobystrické nemocnice Miriam Lapuníková.

Bratislava (Aktualizováno: 21:39 30. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenského premiéra Roberta Fica operují v nemocnici v Banské Bystrici

Informaci o převozu potvrdila ředitelka banskobystrické fakultní nemocnice Miriam Lapuníková televizi TA3. (ilustrační foto) | Foto: Radovan Stoklasa | Zdroj: Reuters

Televize Markíza, která původně informovala o převozu Fica do jedné z bratislavských nemocnic, později s odvoláním na nejmenované zdroje rovněž uvedla, že devětapadesátiletý premiér byl přepraven do svého bytu. Ten se nachází v širším centru slovenské metropole a u hlavního nádraží.

Podle médií do Bratislavy s premiérem odletěl vrtulník. Televize JOJ uvedla, že v okolí Ficova bytu byl během dneška větší počet policistů a příslušníků ochranky.

Podle dosavadních vyjádření Lapuníkové chtěl Fico zůstat v péči lékařů v Banské Bystrici do doby, než se uzdraví natolik, že by mohl jít do domácího ošetřování. Dnes Lapuníková řekla, že se jeho zdravotní stav vyvíjí v souladu s očekáváním odborníků, kteří se o něho starají.

Muže, který na Fica střílel po výjezdním zasedání vlády v Handlové z pistole, bezprostředně po činu zadrželi příslušníci bezpečnostních složek. Soud ho poslal do vazby. Za pokus o úkladnou vraždu mu hrozí 25 let vězení nebo doživotí. Podle soudu zdůvodnil atentát svým nesouhlasem s politikou slovenské vlády a během výslechu tvrdil, že Fica zabít nechtěl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme