Ze sutin textilky v Bangladéši vyprostili přes tisíc raněných a skoro 200 mrtvých

Stovky záchranářů i dobrovolníků se snaží v Bangladéši vyprostit lidi z trosek zříceného bloku domů. Kolaps komplexu oděvních manufaktur u metropole Dháky nepřežilo nejméně 175 lidí, hlavně žen. Raněných je více než tisíc a počet mrtvých může ještě výrazně růst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé pátrají po zavalených v troskách zřícené budovy textilky v Bangladéši | Zdroj: Reuters

Podle policie ignorovali majitelé podniku nebezpečí. Když se v úterý objevily v budově praskliny, nenařídili evakuaci. Teď jsou na útěku před spravedlností.

"Ráno jsme nechtěli jít do práce, ale vedoucí nás k tomu přinutili. Řekli nám, že s budovou není žádný problém. Chvíli poté, co jsem usedla za pracovní stůl, se dům zřítil,“ vypráví textilní dělnice Ria Begum. Měla štěstí, po asi jedenácti hodinách se dočkala záchrany.

Neštěstí jako už mnohokrát v minulosti upozornilo na neutěšenou bezpečnost práce v bangladéšském oděvním průmyslu. Ten patří mezi nejproduktivnější na světě, levné oblečení si tam mohou nechat četné západní firmy šít právě díky mizerným pracovním standardům i platům.

Podle některých zpráv přistavili majitelé právě zříceného podniku ilegálně tři patra.

Jan Prokeš, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme