Ze vzdálenosti 3000 kilometrů zabránili popravě. Britský dron zabil snipera Islámského státu

Bezpilotní stroj britského letectva zabránil teroristům z takzvaného Islámského státu v popravě, kterou se chystali veřejně spáchat v Sýrii. Ukazuje to videonahrávka, kterou tento týden zveřejnilo britské ministerstvo obrany. Server The Telegraph uvedl, že příkaz k odpálení střely z bezpilotního stroje byl vydán z více než 3000 kilometrů vzdáleného britského města Waddington.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dron General Atomics MQ-9 Reaper

Dron General Atomics MQ-9 Reaper | Zdroj: Wikimedia Commons

Britským médiím bylo tento týden poprvé zpřístupněno velitelské centrum mezinárodní letecké koalice v Kataru, kde koalice pod vedením Spojených států útoky proti Islámskému státu koordinuje.

Britské letectvo v květnu vydalo příkaz k odpálení střely Hellfire z bezpilotního stroje Reaper, když zaměstnanci velitelského centra zaznamenali, jak jsou k popravě připravováni dva muži a dalších několik desítek lidí je pod pohrůžkou smrti nuceno přihlížet. Když bezpilotní letoun odpálil střelu, lidé se rozutekli.

Koalice uvedla, že zabit byl jen odstřelovač Islámského státu, který měl za úkol střílet civilisty, kteří popravě odmítnou přihlížet. Střela byla podle sdělení letectva odpálena do pěti minut od zjištění, že má být poprava vykonána.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme