Železného majetek ve Francii údajně zabaven

Právní zástupci společnosti Central European Media Enterprises předložili Obvodnímu soudu pro Prahu 1 žádost o zajištění výkonu mezinárodního arbitrážního rozhodnutí proti Vladimíru Železnému. Českému rozhlasu to potvrdil mediální zástupce CME Michal Donath.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arbitrážní tribunál ve sporu Železného se CME, která se dříve podílela na vysílání Novy, oznámil před týdnem v Amsterodamu mimo jiné, že Železný má druhé straně uhradit přes 800 miliónů korun za zmíněné akcie.

Ve francouzské vile Vladimíra a Marty Železných v Bretani byly na základě nařízení francouzského soudu zabaveny movité věci a zařízení. Exekuce údajně souvisí s rozhodnutím amsterodamského arbitrážního tribunálu, podle kterého měl Železný okamžitě vrátit společnosti CME zhruba 27 miliónů dolarů. Za ně dostane zpět 5,8 procenta akcií České nezávislé televizní společnosti, která byla dříve hlavní servisní organizací Novy. Zprávy o exekuci potvrzuje i náš spolupracovník ve Francii Stanislav Mundil.

Podle něj o tom, jak zabavování probíhalo, mnoho svědectví není, ale exekuční kancelář v nedalekém Cembrieux potvrdila, že má tuto záležitost na starosti.

Markéta Kaclová, Stanislav Mundil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme