Železniční dopravu v Británii postihly výpadky, kvůli prasklinám na vysokorychlostních vlacích Hitachi 800

Železniční dopravu v Británii postihly výpadky způsobené tím, že se na některých vysokorychlostních vlacích Hitachi 800 objevily vlasové praskliny. Informují o tom agentura AP a server BBC.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský vlak typu Hitachi 800 | Zdroj: Reuters

Vlaky Hitachi 800 provozuje několik britských železničních dopravců, včetně společnosti Great Western Railway, která přepravuje cestující mezi Londýnem a západní Anglií a jižním Walesem, či firmy London North Eastern Railway. Ta provozuje spojení mezi Londýnem a Edinburghem.

Společnost Hitachi uvedla, že některé vlaky byly preventivně vyřazeny z provozu, aby se problém mohl důkladně prozkoumat. Dodala, že pracuje na co nejrychlejším vyřešení záležitosti, a cestujícím se omluvila za možné dopady na jejich plány.

„Kontrolujeme všechny tyto vlaky. Po tuto dobu je lepší, když se nepoužívají,“ uvedl provozovatel britské železniční infrastruktury Network Rail.

„Návrat do služby nesmí být umožněn, dokud si nebudeme stoprocentně jisti, že jsou ty vlaky bezpečné,“ prohlásil generální tajemník odborového svazu zaměstnanců v dopravě TSSA Manuel Cortes.

⚠️Due to a number of Intercity Express Trains taken out of service for precautionary checks, there will be significant disruption across the network today

Customers are advised not to travel

Full Refunds will be provided

Visit gwr.com for more information

10:01 – 08. 05. 2021

76 118

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme