Železniční koridor Praha - Mnichov by mohl být do 2020

Nová železniční trať z Prahy do Mnichova, která by měla zrychlit dobu jízdy ze současných šesti hodin na polovinu, by mohla být hotová do roku 2020. Zatímco česká strana ji chápe jako prioritu, spolková vláda ji ještě nemá zařazenu v plánu dopravních cest.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak InterCity | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5, Sese Ingolstadt

Zaznělo to na konferenci v bavorském Furth im Waldu. Jak uvedl náměstek ministra dopravy Ivo Toman, Bavorsko sice stavbu železničního koridoru velmi podporuje, ale o velkých dopravních investicích musí rozhodnout Berlín.

„V těchto týdnech oni vyhodnocují i z pohledu ekonomické návratnosti i dalších pohledů elektrifikaci a zdvojkolejení této tratě. Rád bych, kdybychom měli do konce roku z německé strany jasné stanovisko, zda to budou mít v plánu po roce 2015 pro výstavbu,“ řekl Toman.

Železniční koridor mezi Prahou a Mnichovem má být dvoukolejný s rychlostí do 200 kilometrů za hodinu a na české straně přijde jeho výstavba na 28 miliard korun. Podpoří i lodní dopravu, protože bude mít vazbu na říční přístavy na Dunaji.

Jana Kosová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme