Železniční neštěstí v Británii: šest mrtvých

Při havárii vlaku severně od Londýna zemřelo šest lidí, dalších 15 bylo těžce zraněno. Vlak havaroval přímo na nádraží Potter´s Bar, jen několik kilometrů od severního okraje hlavního města. Z dosud neznámých příčin poslední vůz vykolejil a prakticky zdemoloval vjezd do nádraží se čtyřmi nástupišti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vykolejený vagón | Foto: ČTK/AP

Nehoda se stala hodinu po poledni. Vlak z Londýna do King´s Lynn jedoucí rychlostí až 160 kilometrů v hodině narazil do nádražní budovy v Potter´s Bar. Tři ze čtyř vagónů soupravy vykolejily a poslední se zaklínil pod střechu čekárny na peróně. Poškodil zřejmě i blízký most. Šest cestujících zahynulo, stav dalších deseti je kritický. Celkem bylo zraněno 60 ze 150 cestujících.

Britská královna byla zprávou o nehodě otřesena. Ministr dopravy Steven Bayers nařídil okamžité vyšetřování neštěstí, jehož příčina je stále předmětem dohadů. Jednou z možností je, že vlak najel na překážku, jiná hovoří o špatném stavu železničního svršku. Někteří svědci také uvádí, že vlak vjel do stanice velmi rychle.

Potter´s Bar je jen jednu stanici od Hatfieldu, kde při podobné nehodě před dvěma lety přišli o život čtyři lidé. Zatím poslední britskou železniční nehodou bylo Selby loni v únoru, kde zemřelo deset lidí.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme