VIDEO: Železniční spojení Murmansku s ostatním Ruskem přerušil pád mostu

Vlakové spojení osobní i nákladní dopravy s městem Murmansk v severozápadním cípu Ruské federace v pondělí přerušilo zřícení železničního mostu přes řeku Kola. Informovala o tom média s odvoláním na ruské ministerstvo pro mimořádné situace.

Murmansk Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Problém způsobil pád jednoho z pilířů, který v sobotu poškodil prudký proud řeky zesílený rychlý táním sněhu. Nikdo naštěstí při zřícení mostu neutrpěl zranění.

Nejstarší krytý dřevěný most v Čechách vede nad mokřadem ke kostelu, který založila žena Václava IV.

Číst článek

„Tato trasa je jediná, takže po poškození mostu bylo dočasně zakázáno nakládání veškerého zboží mířícího do dopravního uzlu v Murmansku,“ citovala agentura Reuters sdělení ruské železniční společnosti.

Jak dlouho bude zákaz platit, společnost neupřesnila. List Kommersant s odvoláním na nejmenovaný zdroj napsal, že oprava spadlého mostu může trvat měsíce.

Guvernér Andrej Čibis v souvislosti s neštěstím podle agentury TASS uvedl, že úřady plánovaly propojit v červnu Murmansk s celostátní železniční sítí a že se urychlují existující plány na postavení nového mostu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme