Železobetonové i průhledné. V Kalifornii už stojí prvních osm vzorků hraniční zdi s Mexikem

V americké Kalifornii vybudovaly stavební firmy první vzorky hraniční zdi s Mexikem. Osm ukázek zábran začne pohraniční stráž posuzovat v listopadu.

Sacramento Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukázkové zdi jsou vysoké devět metrů a většina z nich má železobetonovou konstrukci. Dva z osmi vzorků jsou průhledné. To podle agentury AP chválí hlavně strážci hranic, kteří se obávají, že kvůli neprůhledné bariéře nebudou mít přehled o případných pokusech imigrantů zeď překonat.

Zeď na hranici s Mexikem? U San Diega postaví prototypy, peníze na celý projekt ale Trump nemá

Číst článek

Ochránci přírody zase kritizují, že zeď zkomplikuje přirozenou migraci zvěře, zejména chráněných ocelotů.

Výstavbu bariéry pro migranty nařídil prezident USA Donald Trump. Chce tak zabránit přílivu Mexičanů, kteří se bez potřebných dokumentů stěhují do Spojených států za prací.

Zeď se má táhnout 1000 kilometrů od Kalifornie až po Texas. Její výstavba bude podle expertů stát v přepočtu téměř 500 miliard korun. Hranici s Mexikem teď chrání železný plot.

Marie Jakšičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme