Zeman končí návštěvu v Izraeli

Český premiér Miloš Zeman dnes končí svou třídenní cestu po Izraeli. Předseda vlády se dnes v Tel Avivu sejde s představiteli některých izraelských firem a s tamními podnikateli. Jeho návštěva měla za cíl vyjádřit solidaritu lidu Izraele v boji proti terorismu. Český premiér Miloš Zeman řekl při své návštěvě Izraele, že "s teroristy se nevyjednává, ale bojuje."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Zeman v Izraeli | Foto: ČTK/EPA
Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Janev o Zemanově návštěvě v Izraeli

Miloš Zeman to řekl před svým jednáním s izraelským premiérem Arielem Šaronem. Zeman dále púřipomněl možnou definici terorismu: "Teroristé mohou být definováni jako ti, kteří považují za účelné zabíjení civilních obětí, včetně dětí pro své politické účely." Premiér Zeman včera také mimo jiné jmenoval islámský Džihád a hnutí islámského odporu Hamás jako teroristické organizace. Zeman také řekl, že je nutné bojovat proti politice appeasmentu a zmínil ze současné doby rakouského radikálního politika Jörga Haidera a z minulosti historické zkušenosti s politikou apeasementu vůči Adolfu Hitlerovi.

Miloš Zeman bude jednat s vedením firmy Israeli Aircraft Industries a také s představiteli společnosti Rad a navštíví stavbu části dálnice, kterou bude společnost Housing and Construction Company Limited. Ta by zřejmě mohla v České republice postavit dálnici D47 z Lipníka nad Bečvou k polským hranicím. Český premiér se dále setká se starostou města Tel Avivu Ronem Moldajem a s izraelskými a českými podnikateli.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme