Zeman končí návštěvu v Izraeli

Český premiér Miloš Zeman dnes končí svou třídenní cestu po Izraeli. Předseda vlády se dnes v Tel Avivu sejde s představiteli některých izraelských firem a s tamními podnikateli. Jeho návštěva měla za cíl vyjádřit solidaritu lidu Izraele v boji proti terorismu. Český premiér Miloš Zeman řekl při své návštěvě Izraele, že "s teroristy se nevyjednává, ale bojuje."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Zeman v Izraeli | Zdroj: ČTK
Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Janev o Zemanově návštěvě v Izraeli

Miloš Zeman to řekl před svým jednáním s izraelským premiérem Arielem Šaronem. Zeman dále púřipomněl možnou definici terorismu: "Teroristé mohou být definováni jako ti, kteří považují za účelné zabíjení civilních obětí, včetně dětí pro své politické účely." Premiér Zeman včera také mimo jiné jmenoval islámský Džihád a hnutí islámského odporu Hamás jako teroristické organizace. Zeman také řekl, že je nutné bojovat proti politice appeasmentu a zmínil ze současné doby rakouského radikálního politika Jörga Haidera a z minulosti historické zkušenosti s politikou apeasementu vůči Adolfu Hitlerovi.

Miloš Zeman bude jednat s vedením firmy Israeli Aircraft Industries a také s představiteli společnosti Rad a navštíví stavbu části dálnice, kterou bude společnost Housing and Construction Company Limited. Ta by zřejmě mohla v České republice postavit dálnici D47 z Lipníka nad Bečvou k polským hranicím. Český premiér se dále setká se starostou města Tel Avivu Ronem Moldajem a s izraelskými a českými podnikateli.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme